Czy urodzę upragnione dziecko?

Dzień dobry,
mam 19 lat i jestem w 2 ciąży. 1 zakończyła się poronieniem w 17tg stało się to 14.10.09 wykryto u mnie torbiel 3.6cm na lewym jajniku i pod pęcherzykiem organizujący się krwiak +\-0,58x1,98cm. Spędzam  dni w szpitalu z powodu brązowego pojedynczego upławu.

Lekarze nazwali je brudzeniem. Mam zagrożoną ciążę, boli mnie brzuch i jajnik i bardzo się boję. Mam zwolnienie ze szkoły na 2tyg i mam leżeć w łóżku. Nie krwawię, biorę nospe doraźnie luteine 50 i wykryto u mnie bakterie w moczu i biorę n*****.m.,dopochwową.
Czy jest szansa i jeśli tak to jaka, że krwiak i torbiel się wchłoną i urodzę swoje upragnione dziecko?Proszę o radę, bardzo się martwię. Nie wiem czy mogę mieć nadzieję.
Z góry bardzo dziękuję, kamila 19l

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Nie znamy natury torbieli, na pewno trzeba ją monitorować, czy nie rośnie, torbiele często wchłaniają się w ciąży. Jeżeli torbiel będzie rosła na tyle szybko, że zacznie przeszkadzać dziecku w rozwoju, na pewno lekarze podejmą decyzję o jej usunięciu, choć lepiej taki zabieg przeprowadzić po pierwszym trymestrze ciąży. Infekcję należy wyleczyć, dobrze, że zaczęła Pani kurację. Na pewno powinna Pani wierzyć, że wszystko będzie dobrze tym razem, czego Pani serdecznie życzę.

Pozdrawiam serdecznie!