Czy urogin multi test wykryje mi chorobę?

Witam. Mam pytanie: czy urogin multi test wykryje mi chorobę ukladu moczowo-płciowego? Od dłuższego czasu mam problemy i nie wiem, co mi jest. Byłem już dwa razy u urologa i nic mi nie pomogło. Robiłem wymaz z cewki moczowej, posiew moczu i nic nie wykryło. Czy ten test jest w stanie wykryć, co mi jest? Mam pieczenie, swędzenie w cewce, ból w kroczu, czasami upławy z cewki i z odbytu, zaczerwienioną cewkę.
ponad rok temu

Lek. Marcin Buczek

Szanowny Panie,

ze strony producenta wynika, iż jest to grupa testów molekularnych (każdy płatny oddzielnie) badających obecność 9 najczęściej występujących patogenów układu moczowo-płciowego. Jeżeli ma Pan zakażenie jednym z tych patogenów, to testy te wykryją je (testy molekularne są czulsze niż posiewy, jednak w większości przypadków posiew też wykazałby ich obecność). Jeżeli Pan nie jest zakażony jednym z tych patogenów, to oczywiście nie zdiagnozują one Pana choroby, choć wykluczenie tych chorób metodą molekularną jest dla urologa cenną wskazówką diagnostyczną.

Proszę pamiętać, że istnieją także choroby, w których czynnik zakaźny nie odgrywa żadnej roli, jak np: przewlekłe niebakteryjne zapalenie stercza i to też może być przyczyną Pana problemów.