Czy urosnę 10 cm?

Mam 16 lat i 168 cm wzrostu, chciałabym urosnąć jeszcze jakieś 10 cm. Moja mama ma 170 cm wzrostu, tata 168, brat 189 a siostra 175. Od najwcześniejszych lat wszyscy (osoby z mojego otoczenia) mówili mi, że będę bardzo wysoka (w mojej rodzinie kobiety mają ok 170 - 180 cm wzrostu, a mężczyźni 180-205 cm). Niedawno przeczytałam, że aby sprawdzić jaki się będzie miało w przyszłości wzrost trzeba pomnożyć 2x wzrost jaki się miało w w wieku 2 lat tak też zrobiłam (miałam 89 cm) a więc wychodzi, że powinnam mieć te wymarzone 178 cm. Zaznaczę, że moja sytuacja rodzinna jest bardzo trudna również w szkole towarzyszy mi stres (jestem bardzo ambitna i nawet najmniejszym niepowodzeniem się przejmuję) dodatkowo kiedy byłam młodsza byłam wielokrotnie częstowana alkoholem (miałam 5-9 lat). Czy te wszystkie czynniki mogą zaważyć na moim wzroście? bardzo proszę o odp.
16 LAT ponad rok temu

Witam,

Wzrost w głównej mierze determinowany jest przez geny, sposób odżywiania, przebyte choroby. Wpływ mogą mieć również przyjmowane leki.
Nie jest możliwe odpowiedzenie na pytanie, ile dokładnie będziesz mierzyła, gdyż zależy to od powyższych czynników.
Na pytanie podobne do Twojego już odpowiedziałam pod linkiem:
http://portal.abczdrowie.pl/pytania/jak-urosnac-co-jeszcze-zrobic
Rozluźnij się, odżywiaj prawidłowo, bądź aktywna, a na pewno zachowasz pełnię zdrowia i ładny wygląd.
Wzrost o niczym nie decyduje.
W razie wątpliwości, czy niezadowolenia z siebie, porozmawiaj z rodzicami - na pewno pomogą rozwiać wszystkie smutki.

Pozdrawiam
P.S
Wszystkie decyzje podejmuj w oparciu o rozmowę z rodzicami.