Czy urydyna podnosi poziom kwasu moczowego?

Witam, cierpię na artretyzm i po przyjęciu 200mg urydyny w postaci monofosforanu bardzo rozbolaly mnie stawy, preparat był wzbogacony o wit b1, 3,6ib12.oraz kwas foliowy. Czy urydyna jako że jest mocznik iem podnosi poziom kwasu moczowego?

Szanowna Pani,

urydyna jest nukleozydem wchodzącym w skład RNA, nie jest mocznikiem. Niestety nie znam badań, które wskazywałyby na wzrost stężenia kwasu moczowego po doustnym przyjęciu preparatu urydyny.
Pozdrawiam