Czy urządzenie do hydromasażu ma zły wpływ na żylaki?

Mam 50 lat i dostałam prezent, ww. urządzenie do hydromasażu. Typowa miska, kilka rodzajów masażu - strumieniami wody i specjalnymi nakładkami. I tu pytanie, czy mogę go używać czasem, czy lepiej w ogóle nie? A może lepiej ograniczyć się do masażu tylko wodą, czy tylko tymi nakładkami?
50 LAT ponad rok temu

Lek. Łukasz Kowalski

Witam!

Żylaki nie są generalnie przeciwwskazaniem do hydromasażu, a nawet więcej, mogą być do niego wskazaniem. Stosowane są również np. zabiegi hydromasażu z olejkiem kasztanowca, który działa dobroczynnie w przypadku żylaków.

Niemniej jednak należy zabiegi stopniować i obserwować reakcję Pani organizmu - w razie dalszych wątpliwości, bądź wystąpienia jakichkolwiek dolegliwości po takich zabiegach warto skonsultować się z lekarzem.

Serdecznie pozdrawiam!