Czy USG dopochwowe wykryje 4-tygodniową ciążę?

Witam. Chciałam się dowiedzieć czy USG dopochwowe może nie wykryć 4 lub 5 tygodniowej ciąży? Kiedy USG wykryje ciąże najszybciej? Za odpowiedź dziękuję.

Aleksander Ropielewski

Pierwsza szansa na wykrycie ciąży w USG transwaginalnym pojawia się w 6-7 tygodniu ciąży.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, pęcherzyk ciazowy jest już zwykle widoczny przy stężeniu beta HCG 1500 mIU/ml, około piatego tygodnia ciąży. Zależy to jednak takze od rozdzielczości aparatu USG i długości. Pani cykli miesiaczkowych. Pozdrawiam