Czy usg jamy brzusznej obejmuje zbadanie nerek i układu moczowego?

Czy usg jamy brzusznej obejmuje zbadanie nerek i układu moczowego? dziś odebrałam wyniki z posiewu moczu i wyszło że mam Enterococcus faecalis - liczebność >10^5 z uwagami Odczyn Goulda (-) - mocz nie oddziałuje antybiotycznie Nie wiem do jakiego lekarza się wybrać żeby stwierdzić czy z nerkami jest wszystko dobrze, czy powinnam przyjmować antybiotyki aby wyzdrowieć? (jestem uczulona na penicyliny) boli mnie dół brzucha, jajniki i w obębie nerek boję się że to coś poważnego pozdrawiam Magdalena
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Marta Gryszkiewicz

Tak, badanie USG obejmuje również układ moczowy, a więc ocenę nerek, moczowodów i pęcherza moczowego.
W Pani sytuacji najlepiej udać się do urologa. Do lekarza tej specjalności niezbędne jest jednak skierowanie (jeśli mówimy o świadczeniach w ramach NFZ), więc wpierw powinna Pani udać się do lekarza pierwszego kontaktu.