Czy usg mojego synka świadczy o poważnej chorobie?

Witam syn urodził sie w 40 tc . zaczął sie poród naturalny skonczył sie cesarka. W 2 dobie pojawily sie drżenia nóżek,wzmożone napięcie mięśniowe ,na usg OUN wyszła cysta w lkb 3mm.Obecnie ma 4 miesiace byliśmy na kontrolnym badaniu usg główki : cysta sie wchlłoneła natomiast komory boczne mózgu sa powiekszone szerokość 35 mm BPD 100mm ,wskaźnik EVANSA 35% . Dodam że ma 4 miesiące nie podnosi główki leżąc na brzuchu . MPD czy wodogłowie . Strasznie sie martwie wizyte mam dipiero 18 października . Proszę o odpowiedz może za bardzo sie martwie .

Musi wypowiedzieć się konsultujący Państwa neurolog dziecięcy. Nie moge tego zrobić z poziomu portalu nie znając pacjenta. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż oczekiwany czas odpowiedzi ze strony portalu.