Czy USG może potwierdzić obecność przepukliny?

Czy badanie USG jamy brzusznej jest w stanie w 100% potwierdzić lub wykluczyć przepuklinę pachwinową lub udową? Byłem na badaniu u lekarza, który badaniem przez mosznę stwierdził "otwarty kanał", ale nie wyczuł przepukliny. Ja jednak czuję dość uciążliwe objawy, które na przepuklinę by wskazywały. Chciałbym wykonać badanie, które rozwieje wszelkie wątpliwości.

Niestety, ale w takim przypadku USG nie wyjaśni jednoznacznie tej sytuacji choć jest to badania bardzo pomocnicze w przypadku przepuklin. Zwykłe badanie fizykalne przez doświadczonego chirurga powinno być w tym wypadku wystarczające i decydujące.