Czy USG szyi jest w stanie wykryć raka migdałków lub guzy w obrębie gardła?

Witam serdecznie, Czy USG szyi jest w stanie wykryć raka migdałków? Bądź jakiekolwiek guzy w obrębie gardła? USG szyji w normie, morfologia dobra (minimalnie za niski hematokryt), a gardło wciąż doskwiera - jakby ciało obce w gardle (stwierdzone powiększone migdały przez lekarza pierwszego kontaktu), uczucie tak jakby zatkanego ucha. Kilka dni wczesniej miałam powiększone węzły chłonne na szyi, ale zmalały. Brak gorączko, kaszlu, kataru.

Witam,

Prosze udac sie do laryngologa.

Guzy wymienionych przez Panią struktur są niezmiernie rzadkie w Pani grupie wiekowej.

Wymienione objawy odpowadają zapewne przebytemu/istniejącemu stanowi zapalnemu.

Postawienie ostatecznej diagnozy wymaga badania fizykalnego.

USG nie zawsze wykryje zmiany ogniskowe w obrębie gardła/migdałków - zależy to od wielkości i budowy zmiany.

Pozdrawiam,