Czy USG w ciąży może mieć jakikolwiek negatywny wpływ na dziecko?

Czy USG w ciązy może mieć jakikolwiek negatywny wpływ na dziecko? Jestem obecnie w 31 tc i od początku ciązy miałam wykonywane USG 2D średnio co 2 tygodnie (głównie z przyczyn zdrowotnych ). Zastanawiam się nad USG 3D/4D w najbliższych dniach, ale nie wiem czy to już nie byłoby "za dużo". Proszę o poradę.

Raczej USG nie ma negatywnego działania na rozwijającą się ciążę jeśli nie jest wykonywane z bardzo dużą częstotliwością np. codziennie.