Czy USG zrobione przez ginekologa 25 dni po stosunku może stwierdzić ciążę?

Witam, moja partnerka była u ginekologa 25 dni po stosunku, kiedy pękła nam prezerwatywa (od razu następnego dnia przyjęła tabletkę 72 po). Czy jeśli właśnie 25. dnia po stosunku miała robione USG to lekarz, który nie stwierdził ciąży, w ogóle mógłby ją stwierdzić? Chodzi mi o to, czy jest to w ogóle możliwe, czy po tak krótkim czasie cokolwiek widać? Bo miesiączka się spóźnia już dość mocno (stosunek był 15. maja, normalnie okres jest pod koniec każdego miesiąca). Wiem, że to strasznie rozregulowuje gospodarkę hormonalną, rozmawiałem ze znajomym farmaceutą i mówił, że nawet jeszcze 3 tygodnie może się okres spóźnić. Pytam, bo dziewczyna w związku z tym, że lekarz powiedział, że dzidziusia nie ma, nie chce sobie zrobić testu ciążowego, a mi to spokoju nie daje..

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Pęcherzyk ciążowy - pierwsza możliwa do uwidocznienia struktura w ciąży - pojawia się w badaniu USG po 4. tygodniu ciąży, licząc od pierwszego dnia ostatniej miesiączki (tj. ok. 2 tygodnie od zapłodnienia). Czynność serca zaobserwować możemy od 6. tygodnia ciąży.

Jeśli nie współżyli Państwo już po opisanym przez Pana "incydencie", to, biorąc pod uwagę wynik badania USG, szanse na ciążę są znikome. To, że miesiączka się opóźnia, to rzeczywiście normalne zjawisko po przyjęciu "tabletki po". Namawiałabym jednak Pana partnerkę na wykonanie testu dla uzyskania całkowitej pewności.

Pozdrawiam serdecznie!