Czy usunąć śruby po złamaniu przedramienia?

Witam, Rok temu złamałem obie kości przedramienia prawej ręki. Zostały one zespolone płytką tytanową oraz dwoma śrubami. Nie powodują one żadnego dyskomfortu. Czy powinienem je usunąć? Internet nie mówi praktycznie nic. Zachodnie fora raczej odradzają, jeśli nic się nie dzieje, na polskich za to, zdania są bardzo podzielone.

Lek. Michał Lenard

Jeżeli nie odczuwa Pan żadnych objawów, to nie ma potrzeby ich usuwania. Szczegółowych informacji powinien Panu udzielić lekarz, który wykonywał zabieg zespolenia kości. Pozdrawiam!