Czy usunięcie górnych i dolnych ósemek, złagodzi nieco żuchwę?

Ortodonta stwierdził u mnie niedorozwój szczęki górnej (co jest wyraźnie widoczne w rysach twarzy) i zaproponował leczenie aparatem typu Hyrax, jednak po chwilowej poprawie profilu twarzy w trakcie ustawiania zębów w dolnym łuku , żuchwa stała się masywniejsza czy w takim wypadku pozostaje jedynie zdecydowanie się na zabieg chirurgiczny? I czy usunięcie górnych i dolnych ósemek ( które rosnąc w poprzek napierają na łuki) złagodzi nieco żuchwę i cofnie wychylone jedynki w górnym łuku?Proszę o odp

Czy i jaki wpływ na leczenie ortodontyczne ma usuwanie zębów ósmych to sprawa indywidualna .Lekarz przed podjęciem decyzji o metodzie leczenia bada i ocenia możliwości indywidualnie u każdego pacjenta.

Witam,

Jeżeli nie jest Pani zadowolona z efektów leczenia proszę skonsultować Pani stan z lekarzem ortodontą. Nie wszystkie wady możliwe są do całkowitego wyleczenia metodą ortodontyczną, czasem wskazane jest leczenie interdyscyplinarne włączając w to ortodoncję oraz chirurgię ortognatyczną. Pozdrawiam, lek. dent. Tomasz Herczakowski