Czy usunięcie guzka z piersi to dobra decyzja?

Witam, mam 26lat , wyczułam ostatnio guzka przy padaniu palpacyjnym. Zrobiłam badanie USG piersi, które nie wykazuje żadnych zmian. Zarówno lekarz ginekolog jak i radiolog uspokajali mnie, że nie mam powodu do obaw tylko mam badać się co miesiąc.Nie dostałam skierowania na biopsję. Guzek niestety boli w drugiej połowie cyklu i bardzo mnie to martwi, dodatkowo utrudnia m.in. współżycie i inne czynności. Chciałabym go usunąć. Do kogo powinnam się udać i czy usunięcie to dobra decyzja?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Przede wszystkim warto podkreślić, że powinna Pani zaufać lekarzom, z którymi się Pani konsultowała. Jeśli bowiem zmiana pojawia się tylko w drugiej połowie cyklu (skutek zmian hormonalnych), a badania obrazowe są prawidłowe to nie ma wskazań do biopsji i usunięcia guzka. Jeśli ma Pani jednak jeszcze jakiekolwiek wątpliwości, może się Pani skonsultować ze specjalistą onkologiem.