Czy usunięcie kłykcin oznacza brak wirusa HPV w organizmie?

Witam, U moje chłopaka pół roku temu odkryliśmy klykciny kończyste w okolicach odbytu. Był już dwa razy na usuwaniu ich za pomocą prądu. Niedługo ma iść na kontrolę. Zastanawiamy się czy usunięcie ich oznacza brak wirusa hpv w organizmie i czy jeśli ja nie mam objawów czy możliwe bym ja była zdrowa. Czy mamy wykonać badania na obecność hpv jeśli tak to jakie? Dodam że w ciągu roku planujemy rozpocząć starania o dziecko a z tego co.wyczytalam wirus hpv może mieć bardzo przykre konsekwencje. Proszę o pomoc.

Wirus HPV jest częsty u młodych osób aktywnych seksualnie, zmieniających partnerów. U większości nie powstają zmiany skórne. U części osób rozwijają się brodawki i kłykciny płciowe. Jedyna metoda leczenia jest ich usuwanie. Metody sa rózne. Wirus HPV w związku monogamicznym ulega eliminacji z organizmu w przeciągu kilku kilkunastu miesięcy. Reasumując pani też pewnie jest zakażona. Chłopak musi konsekwentnie usuwać zmiany. Pozdrawiam, Kg www.prepmed.pl