Czy usunięcie pęcherzyka żółciowego ma jakiś wpływ na masę?

Witam. Dwa miesiące temu dowiedziałem się ,że mam kamienice woreczka żółciowego ( dokładnie dwa kamienie ok 1,1 cm i 1,4 cm) No i już od dwóch miesięcy nie ćwiczę operację mam za dwa tygodnie. Po operacji myślę wrócić na siłownię, ale nie tak od razu (Zastanawiałem się na 2-3 miesiące po operacji powolutku sb ćwiczyć) Moje pytanie jest takie w jakim czasie po operacji mogę wrócić na siłownię ? i jak z dietą ? i czy usunięcie woreczka żółciowego ma jakiś wpływ na masę czy coś ?

Dzień dobry,

usunięcie pęcherzyka żółciowego nie powinno mieć wpływu na Pana masę ciała - ale należy stosować odpowiednio zbilansowaną dietę - aby oszczędzać przewód pokarmowy. W tym celu najlepiej proszę się skontaktować z dietetykiem z Pana okolicy.

Natomiast powrót do ćwiczeń określi Panu lekarz prowadzący zabieg. Czas rekonwalescencji bywa różny - każdy indywidualnie powraca do aktywności fizycznej.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga