Czy usunięcie tarczycy powoduje złe samopoczucie?

Witam, niektóre osoby po całkowitym usunięciu tarczycy twierdzą, ze czują się o wiele gorzej niż przed operacją. Czy zostawienie kawałka płata (guzki w dwóch) moze temu zapobiec? Wyniki są dobre?Czy ten czysty kawałek za chwilę znów moze mieć guzki?Czy kikuciki to za mało? prosze o radę?

Lek. Tomasz Budlewski

bardziej zależy to od przyczyny usunięcia tarczycy? proszę koniecznie udać się do lekarza endokrynologa, samo usunięcie spowoduje dyskomfort ale to jak sądzę jak każda operacja, przy całkowitym usunięciu tarczycy konieczna będzie dożywotnia suplementacja hormonalna