Czy usunięcie wszystkich ósemek jest bezpieczne?

Czy usunięcie wszystkich 4 osemek jest bezpieczne?Niestety dolne nie rosną pionowo tylko poziomo juz są dość duże i stykają się z siódemki pod kątem prostym za miesiąc zdejmuje aparacik ale boję się ich usuwania, mój dziadek miał kiedys powikłania od wyrwanego zęba, w postaci problemów z okiem.Nie martwi mnie ból czy co kolwiek innego tylko uszkodzenie nerwów które w wielu przypadkach są bardzo długie co robić usuwać czy nie, ale też nie chce by doprowadziły do ponownego wykrzywienia zębów.

Bez dokładnego badania ciężko stwierdzić, czy można wyprostować znajdujące się w kości ósemki. Czasem udaje się to, pod warunkiem że jest na nie miejsce a aparat jest jeszcze założony.

W sytuacji, gdy jest to podyktowane wskazaniem medycznym, to jak najbardziej. Lekarz bada ułożenie ósemek, np. najpierw zleca wykonanie zdjęć RTG lub tomografii komputerowej, następnie dokonuje oceny stanu jamy ustnej i w razie potrzeby może zlecić ekstrakcję wszystkich ósemek. Te w perspektywie czasu mogą niekorzystnie odbić się na zdrowiu siódemek, spowodować stłoczenie zębów i inne nieprzyjemne dolegliwości. Najrozsądniej będzie poczekać na zdjęcie aparatu ortodontycznego i przedyskutować ze stomatologiem i ortodontą temat usunięcia zębów mądrości. Co do powikłań po ekstrakcji to są one rzadsze od powikłań wynikających z pozostawienia ósemek.

Pozdrawiamy,
stankowscybialach.pl
badzbystry.pl