Czy usunięty guzek jest rakiem?

Jestem szczupłą osobą z małymi piersiami. W lutym zauważyłam wystającego pod skórą w piersi przy mostku guzka. Pojawił się podczas jednej nocy, wcześniej go nie miałam. We wrześniu zrobiłam usg: gładko obrysowana, lita zmiana 10-8 mm, onkolog zrobił mi biopsję: papillona? inny proces? Mammografia - zacienienie bez cech patologicznych, guzek powiększył się 15-10 mm i stał się bolesny, więc w listopadzie go usunęłam, wynik histopat.: intracystcum carcinoma papillare G2. Jak to możliwe, że guzek, który wyskoczył w jedną noc i nie zmieniał wielkości jest rakiem? Podobno rak, aby osiągnąć 1 cm potrzebuje kilku lat, a potem po biopsji w ciągu dwóch miesięcy rośnie o 0,5 cm - czy to możliwe?

Intracysticum carcinoma papillare G2 oznacza raka wewnątrz torbieli typu brodawkowatego o 2 stopniu zaawansowania histopatologicznego w skali 3-stopniowej. Niestety, ale rak typu brodawkowatego jest dość agresywnym nowotworem i może powiększać się w bardzo szybkim tempie. Nawet w przeciągu kilku miesięcy. Być może guzek na początku był mały, słabo wyczuwalny i w przeciągu jednego dnia doszło w jego zakresie do stanu zapalnego, co przejawiło się tym, że zmiana stała się dobrze wyczuwalna. W swojej pracy zawodowej spotykałem się właśnie z takimi przypadkami. Niestety, ale w przypadku raka sutka może tak się zdarzyć jak u Pani się właśnie wydarzyło.