Zapytaj lekarza

1 , 0 1 1 , 4 5 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jakie problemy ma polska transplantologia?

Polska transplantologia wciąż się rozwija. Przeszczepy są coraz bezpieczniejsze i skuteczniejsze. Wciąż jednak istnieje wiele trudności. Obejrzyj filmik i dowiedz się więcej o polskiej transplantologii.

Witam. Złogi w woreczku żółciowym to inaczej kamienie. Usunięciu ulega cały woreczek żółciowy wraz z zawartością. Na NFZ nic nie kosztuje, prywatnie koszt zależy od szpitala, metody zabiegu i znieczulenia.

umów wizytę 0

Obecność złogów (kamieni) w pęcherzyku żółciowym świadczy o dysfunkcji układu - zawsze więc usuwa się pęcherzyk żółciowy! Ceny nie znam! zż

Specjalista chirurgii onkologicznej i chirurgii ogólnej. Posiada doświadczenie w diagnozowaniu i wycinaniu zmian skórnych oraz leczeniu czerniaka. Doświadczenie zawodowe zdobywał w Klinice Nowotworów Tkanek Miękkich, Kości i Czerniaka Skóry w Centrum Onkologii w Warszawie
umów wizytę 0

złogi to innymi słowy kamienie w pęcherzyku (pot. woreczku) żółciowym. Mogą być też w przewodach żółciowych powodując żółtaczkę mechaniczną. Usuwa się cały pęcherzyk, ponieważ gromadzenie się złogów jest związane z nieprawidłowym składem żółci. Koszt procedury to około 3500 zł. Złotym standardem jest laparoskopowa cholecystektomia, po której następnego dnia jest się w domu.

umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety