Czy usuwać gruczolakowłókniaki w piersi?

Jaka jest opinia lekarzy na temat usuwania gruczolakowłókniaków? Mam w piersiach trzy gruczolakowłókniaki. Miałam wykonaną biopsję jednego z guzów która potwierdziła iż jest to gruczolakowłókniak. Poradziłam się kilku specjalistów i okazało się że każdy z nich ma inną opinię. Jedni radzą nie usuwać, drudzy usunąć je mammotomem a ostatni specjalista poradził aby wykonać zabieg chirurgiczny usunięcia wszystkich guzów. Nie wiem co mam w tej sytuacji zrobić. Proszę o radę. Judyta

Witam. Jeśli zmiany nie powodują dolegliwości bólowych i dyskomfortu w piersiach nie stosuje się ich rutynowego usuwania - gruczolakowłókniaki nie mają bowiem tendencji do złośliwienia. Decyzja oczywiście należy jednak do Pani i lekarza prowadzącego.