Czy utracone włosy odrosną?

Dzień dobry, Mam 27 lat, od kilku lat zauważyłam, że zaczęła mi się przerzedzać czupryna, owszem zawsze miałam rzadkie i cienkie włosy, ale to co jest teraz to koszmar, jestem załamana strasznie. Jakiś czas temu zrobiłam kompleks badań wszystkich i podobno wyszło dobrze, tarczyca, hormony itp. - lekarze nie są w stanie mi pomóc, a nawet usłyszałam tylko tyle, że w przyszłości możne być pani łysa, nic więcej. W młodszych latach miałam problemy hormonalne, ponieważ miałam i nie miałam miesiączki, więc leczono mnie L***, D***, brałam te leki przez dłuższy czas, bo po pierwsze pomagały mi z uregulowaniem miesiączki, a i z wielkim problemem trądziku, który był ogromny. Myślę, że właśnie D*** pomogła na miesiączkę i trądzik i przez jakiś czas na włosy, które tak bardzo się przetłuszczały, że szok. Ale od jakiegoś czasu nie pomaga - włosy tak bardzo mi się przetłuszczają, że szok i myślę, że może to jest właśnie problem łysienia, ale nie wiem - biorę D***, ale ona nie pomaga, możne jakichś witamin mi brak, albo zmiany hormonów? Szampony i odżywki w ogóle nie pomagają, nie wiem co z tym robić, jestem załamana - czy można jakoś odratować włosy, które już wypadły? Proszę o pomoc!
27 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie,

Niestety przyczyn nadmiernego wypadania włosów jest bardzo wiele, bywa tak że nie udaje się ustalić przyczyny dolegliwości.

Pojawiające się objawy, między innymi zaburzenia miesiączkowania mogą przemawiać za tłem hormonalnym dolegliwości. Może warto udać się na wizytę do endokrynologa? Wypadanie włosów mogą nasilać także stosowane leki - w tym te dostępne bez recepty (na przykład przeciwbólowe).  Także tabletki antykoncepcyjne, oraz ich odstawienie może nasilić dolegliwość. Podobnie niedobory pokarmowe mogą się przyczyniać do wypadania włosów. Może warto przyjrzeć się jeszcze diecie?

Jeżeli chodzi o to czy włosy mają szanse odrosnąć - to zależy od tego czy został zniszczony korzeń włosa.

Nadmiernym wypadaniem włosów oraz trądzikiem zajmują się dermatolodzy. Proszę zastanowić się nad wizytą.
Pozdrawiam.