Czy utrata 5 kg w ciągu miesiąca to normalne?

Utrata wagi ok 5 kg w ciagu miesiaca to normalne? Od ponad miesiaca zaczalem jesc regularnie, jem mniej przez caly dzien. Kolacja ok 20:00, max do 21, a wczesniej kolacja byla nawet przed 23:00. Ograniczylem slodycze, jem sporadzycznie, wczesniej jadlem co dziennie. Zmiana trybu odzywiana spowodowana jest brzuchem ktory mi przeszkadzal wizerunkowo.

Dzień dobry!
Wydaje się, że dostrzega Pan, że spadek masy ciała jest związany ze zmianą nawyków żywieniowych? Nie do końca rozumiem co wobec tego budzi Pana niepokój?
Z wyrazami szacunku
Barbara SUlanowska

Witam serdczmie,
bezpieczne i zdrowe odchudzanie to około 1kg tygodnowo. Nie mniej jednak na początku waga może spadać szybciej. 5kg w ciągu miesiąca to nie jest aż taki duży spadek aby były powody do niepokoju. Z czasem waga pewnie będzie spadała wolniej.
Proszę nadal utrzymywać zdrowe nawyki żywieniowe. Mam nadzieję że dieta jest pełnowartościowa i dobrze zbilansowana.
Jeżeli chciałby Pan podejść do sprawy jeszcze bardziej profesjonalnie to proponuje ułożenie indywidualnej diety. Wymaga to jednak zebrania wywiadu żywieniowego i zdrowotnego. W tym celu zaprosiłabym Pana na konsultację dietetyczną. Pacjentów przyjmuję w Warszawie. Jeżeli nie jest Pan z Warszawy prowadzę również konsultacje online.
W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk