Czy utrata słuchu może być powiązana z brakiem płodności?

Witam, mój chłopak ma 21 lat.W wieku 6-7 lat stracił słuch na prawe ucho przez chorobę świnka.Jedna doktorka stwierdziła że przez to może być również bezpłodny.Czy to możliwe ? Żeby przez takie coś był również bezpłodny?

Lek. Tomasz Budlewski

Tak jest to możliwe jeśli było zapalenie najądrzy , sadze ze raczej jest to rzadkie jeśli świnka była a takim wieku , dla pewności proponuje wykonać badanie nasienia