Czy utrata wagi ciała wymaga zmiany dawki Euthyroxu?

Dzień Dobry. Jestem kobietą i mam 26 lat. Choruje na niedoczynność tarczycy. Gdy wazylam 58 kg przyjmowała dawkę 100 mg. Ćwiczę od 3 miesięcy i schudłam ok 3 lub 4 kg. Przyjmując tą dawkę strasznie boli mnie głowa i czuję się psychicznie źle. Czy utrata wagi powinna być przyczyną zmiany dawki eutyroxu???

Dzień dobry,

polecam skontaktować się z lekarzem endokrynologiem. Jeśli nie ma możliwości umówienia się na wizytę w stosunkowo szybki czasie, powinna Pani zasięgnąć porady lekarza rodzinnego. Nieprawidłowo dobrana dawka leku może wywoływać niepożądane objawy. Życzę dużo zdrowia.

Pozdrawiam,
mgr Karolina Janion - dietetyk kliniczny