Czy utrata wagi jest związana z zaburzeniami hormonalnymi?

Witam , zawsze miałam wagę w normie a przez ten rok schudłam jakieś 9/8kg bez żadnego wysiłku mam więcej niż niedowage ważę 47kg same kości prawie ,zawsze byłam szczupła ale bez przesady możliwe że schudłam od stresu i nerwów bo w tym roku bardzo dużo się denerwowałam i mniej jadlam ? badania krwi naszczescie wyszły dobrze na tarczycę anemię , miewam bóle rzołądka brak apetytu itd. lekarz kazał mi zrobić test na heliobacter p. Poszłam na badania krwi i wyszło mi 189 RU/ml czyli pozytywny dostałam doumox,gasec gastrocaps i metronidazol nie biorę ich jeszcze bo chcielibyśmy mieć z narzeczonym dziecko staramy się dwa miesiące i nic :( myślę wziasc te leki dopiero za miesiąc jak dostanę okres i wtedy zacząć kurację na bakterie i odczekać jeszcze ten miesiąc bo ciągle się staramy o dziecko i wolę ich jeszcze nie brać . Byłam dziś zrobić badania USG jamy brzusznej ale wszystko wyszło w porządku sam lekarz nie wiedział co może być powiedział że mogę mieć zaburzenia hormonalne ale czy to możliwe mam 19lat sama nie wiem ,najgorsze jest to że staramy się dwa miesiące i nic myślę czy to ma jakiś wpływ ze sobą

Dzień dobry,

2 miesiące starania się o dziecko to bardzo niedługo. Mogą się Państwo po kilku miesiącach zgłosić do lekarza w celu ewentualnego zbadania poziomu hormonów- co też może wpływać na masę ciała.

Do momentu pojawienia się miesiączki warto odłożyć antybiotykoterapię - żeby nie zaszkodzić ewentualnie rozwijającemu się dziecku.

Pozdrawiam