Czy utrata wagi wymaga zmiany leków na nadciśnienie?

Witam ! Mam takie pytanie. Mam 24 lata, od gimnazjum choruje na nadcisnienie, a od 2 lat biore leki. Od roku schudłem 27 kg (Ze 124 do 97 kg). Od dłuższego czasu moje cisnienie jest niemal książkowe, natomiast puls oscyluje w granicach 50, dopiero jak nie wezmę 1-2 dni leków jest na poziomie 65. Ogólnie słabo się czuje ostatnio. Cisnienie mam troche za niskie i tętno tak samo jak w/w niskie. Czy jest możliwe, ze przez stratę wagi potrzebna jest zmiana leków i po prostu te obecne źle działaja ?

Nie pisze pan jaki ma pan wzrost. Prawdopodobnie jednak można tylko się cieszyć, że schudł pan czyli, że skutecznie leczy się z nadwagi lub otyłości. Przy takiej utracie wagi ciała może się okazać, że dawka leków na nadciśnienie jest za duża. Leki na nadciśnienie trzeba brać systematycznie, codziennie. Po co robi pan na sobie doświadczenia? Proszę zgłosić się do lekarza, a ten zmniejszy dawkę leku lub zaproponuje inny stosowny do aktualnej sytuacji.