Czy utrzymująca się wysypka na buzi dziecka to uczulenie na mleko ha?

  Witam!   Moja 10-miesięczna córeczka od 4 miesiąca życia jest na mleku pro ha. Do tej pory nie było żadnych problemów ani z wypróżnianiem, ani uczuleniami. Około 3 tygodnie temu mała dostała katar, który otrzymywał się przez cały ten okres. Pod koniec kataru dziecko dostało wysypki na buźce. Lekarz pediatra stwierdził, że to uczulenie, ale dokładnie nie wiemy na co. Wysypka jest jak podskórna drobna kaszka, która w ciągu dnia robi się zaczerwieniona. Od 4 dni dziecko jest tylko na mleku ha, ale nic się nie polepsza. Nie wiemy czy to skaza białkowa czy jakieś inne uczulenie. Czy powinniśmy zmienić mleko na inne? Czy zrobić testy alergologiczne? Pozdrawiam, Wioletta

ponad rok temu

Witam serdecznie!

Opisane przez Panią zmiany u dziecka mogą mieć podłoże alergiczne. Jednak mogą być również związane z infekcją -  tego powodu warto zaczekać jeszcze z poszerzaniem diagnostyki. Jeżeli zmiany mimo przestrzegania diety w przeciągu kilku dni nie ustąpią konieczne będzie ponowne odwiedzenie pediatry.
Często kosmetyki, nawet przeznaczone dla niemowląt są sprawdzą objawów. Proszę zwrócić uwagę czy przypadkiem one nie są sprawcą objawów.
Pozdrawiam