Czy w 10 tygodniu ciąży dziecko powinno już się ruszać?

Witam,
byłam wczoraj u ginekologa na wizycie kontrolnej, na chwilę przystawił mi głowicę USG do brzucha, żeby zerknąć, czy wszystko jest w porządku. Serduszko biło, ale dzidziuś się nie ruszał. To był tydzień 9+5, wg pomiarów USG. Pamiętam, że w pierwszej ciąży, jak robiłam USG w 12 tygodniu, to dzidziuś już robił fikołki:)
Czy dzidziuś jest jeszcze za mały na to, żeby się ruszać? Czy mógł spać? Lekarz powiedział, że wszystko jest w porządku, ale ja nie mogę przestać o tym myśleć.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Myślę, że nie ma powodów do obaw. Często od 9 tygodnia możliwe jest już zaobserwowanie ruchów dziecka, w tym okresie prawie w ogóle ono nie śpi, ale nie jest obligatoryjną cechą świadczącą o jego dobrostanie. Najważniejsza jest prawidłowa czynność serca.
Proszę się nie zamartwiać, z pewnością podczas kolejnego badania będzie można zobaczyć już, jak rusza się Pani dziecko.
Pozdrawiam serdecznie!