Czy w 34 tygodniu ciąży można podróżować?

Jestem w 31 tygodniu ciazy. Mam założony szew szyjkowy (ponieważ poprzednia, drugą ciążę straciłam w 17 tygodniu). Dodam, że pierwszą ciążę donosilam do 38 tygodniami, mam zdrowa córkę. Obecnie moja szyjka ma około 3 cm. Gdy będę w 33/34 tygodniu ciąży chciałabym się udac się na komunię chrześnicą (około 2h jazdy samochodem). Czy mogę udać się w taka trasę? Czy mogę sobie zaszkodzić?

Lek. Paweł Szadkowski

Powinna się Pani stosować do zaleceń lekarza prowadzącego ciążę. Jeśli kazał odpoczywać i ogólnie leżeć - dwugodzinna jazda samochodem, a potem przyjęcie komunijne, może być złym pomysłem. Jeśli nie mówił nic o zmianie trybu aktywności, sama obecność szwu nie jest przeciwwskazaniem do jazdy autem.