Czy w 4+6 tygodniu ciąży powinno być coś widać na USG?
Dzień dobry, wczoraj byłam na badaniu USG (4+6 tydzień ciąży). Poziom hcg wynosił wczoraj 970. Jednak na badaniu nic nie było widać. Czy powinnam się martwić, czy cierpliwie poczekać jeszcze parę dni. Następne badanie mam w 5+6 tygodniu ciąży. Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za odpowiedź.

KOBIETA, 36 LAT ponad rok temu
Lek. Aneta Zwierzchowska
74 poziom zaufania
Witam!
W tym momencie ciąży pęcherzyk ciążowy jest już zwykle możliwy do zobrazowania przy pomocy USG, ale to pod warunkiem, że stężenie betaHCG wynosi już co najmniej 1000-1500 mIU/ml. Czasem jednak staje się on widzialny dopiero w piątym tygodniu, szczególnie, gdy poziom betaHCG nie przekracza owych 1000-1500 mIU/ml.
Tak więc nie ma się czym niepokoić i należy spokojnie czekać na kolejne badanie kontrolne. Brak pęcherzyka w macicy na tym etapie nie oznacza jeszcze, że ciąża nie rozwija się prawidłowo czy że jest ona pozamaciczną.
Pozdrawiam serdecznie!