Czy w astmie ciężkiej możliwe jest odczulanie?

Mam 21 lat, choruję na astmę ciężką, oprócz tego mam alergię na pyłki drzew, traw, zbóż i chwastów. Myślałam zawsze, że odczulanie jest jedyną rzeczą, która mogłaby mi pomóc, skoro leki mało co dają, jednak lekarz mi wczoraj oznajmił, że odczulanie jest możliwe jedynie w przypadku astmy łagodnej. Czy to prawda? Podobno astma ciężka jest jedynie względnym przeciwwskazaniem. Warto szukać lekarza, który się tego podejmie? Czy raczej nie ma sensu?

Witam serdecznie.
O wskazaniach do odczulania decydować może jedynie lekarz alergolog. Konieczne jest stwierdzenie atopii, czyli alergii zależnej od IgE,  w testach prowokacyjnych z alergenem, który ma być podstawą szczepionki.

Jeżeli chodzi o odczulanie to generalnie jest ono możliwe w astmie stabilnej.

Pozdrawiam.