Czy w badaniu USG 9-, 10-tygodniowego płodu widać przezierność karku?

Witam! Jestem w 9-10 tc. Wczoraj na usg widziałam moje 3 cm dziecko. Dostałam zdjęcie usg i widać na nim ok 3 mm zaciemnione miejsce na karku. Zaczełam panikować, że to pewnie duża przezierność karku i że pewnie świadczy o jakiś wadach zarodka. Czy na tek wczesnym etapie ciaży, na usg mogłaby już przezierność faktycznie być widoczna? I czy lekarz powiedziałby mi gdyby było coś nie tak? Badanie prenatalne mam za 2, 5 tyg, ale do tego czasu chyba oszaleję. Proszę o odpowiedź.

Przezierność karkowa płodu jest parametrem ocenianym na badaniu USG. Badanie takie lekarz wykonuje pomiędzy 11. a 14. tygodniem ciąży. W momencie badania na przezierność karkową długość ciemieniowo-siedzeniowa płodu powinna wynosić od 45 mm do 84 mm.