Czy w badaniu USG można odróżnić ciałko żółte od torbieli?
Witam! Staramy się z mężem o dziecko i miesiączka spóźnia się 5 dzień, ginekolog na kontroli zobaczył w lewym jajniku punkt być może torbiel a być może ciałko żółte. Zlecił luteinę i badanie krwi na wykrycie ciąży i w tej chwili czekam na wynik. Mam pytanie. Czy na USG można dokładnie stwierdzić czy to jest torbiel, czy ciałko żółte?

KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania
Niejednokrotnie odróżnienie ciałka żółtego od torbieli w badaniu usg nastręcza trudności. Szczególnie na tak wczesnym etapie ewentualnej ciąży. W takim przypadku najlepiej powtórzyć badanie po 1-2 tygodniach. Pomocny będzie także wynik poziomu beta-hCG w surowicy krwi.