Czy w ciągu 10 dni można zmniejszyć ilość białych krwinek?

Witam, mam 31 lat. Wczorajszego dnia odebrałem wyniki badania krwi i mam podwyższony stan: WBC: 12,92 x10^3/µL. Norma 4,00 - 10,00; RDW-CV: 16,0 % Norma 11,0 - 14,6; MPV: 11,0 fL Norma 6,8 - 10,6; ALT: 45,9 U-l Norma 15 - 45. Pozostałe wyniki mieszczą się w normach. Nie wiem, czym może to być spowodowane, ale mam 1,5 tygodnia na zejście do norm. Czy jest to możliwe w tak krótkim czasie i co powinienem zastosować? Bardzo proszę o poradę i dziękuję.

Witam!

Przedstawione odchylenia w badaniach laboratoryjnych nie są bardzo nasilone. Jednakże mogą wskazywać na niewielkie uszkodzenie miąższu wątroby. Może to być związane z infekcją wirusem hepatotropowym, nadmiernym spożyciem alkoholu, polekowym uszkodzeniem wątroby, chorobą metaboliczną. W tej chwili bez dokładnego wywiadu oraz badania klinicznego trudno jest ocenić czy parametry znormalizują się w określonym czasie, a przede wszystkim (co jest konieczne!) ustalić wstępne rozpoznanie. Na pewno warto wykonać dalszą diagnostykę zawierającą m.in. USG jamy brzusznej. O całości diagnostyki powinien zadecydować internista. Możliwe jest stosowanie preparatów wspomagających czynność wątroby zawierających asparaginian ornityny. Zachęcam do wizyty u internisty lub lekarza rodzinnego. Pozdrawiam serdecznie!