Czy w ciągu miesiąca można schudnąć 10 kg?

Czy w ciągu miesiąca mogłabym schudnąć 10 kg (Mam 164 cm 65 kg.) Proszę o pomoc!

Dzień dobry,
po pierwsze jest to mało realne, a po drugie bardzo niezdrowe. Na diecie odchudzającej ubytek kilogramów nie powinien przekraczać tygodniowo 1,5kg. Jest to oczywiście liczba szacunkowa, ponieważ każdy organizm jest inny, każdy chudnie inaczej i jest to zależne od wielu czynników. Rzadko jednak zdarza się, by na dobrze skomponowanej diecie, która pokrywałaby zapotrzebowanie na wszystkie składniki odżywcze pacjent chudł więcej. Zdarza się tak czasem w 1 fazie diety lub u osób, które mają bardzo dużą otyłość. Jednak Pani masa ciała w stosunku do wzrostu daje BMI=24, a więc w normie, dlatego też nie byłoby dla Pani zdrowe w miesiąc schudnąć 10kg, bardzo szybko po zaprzestaniu diety mógłby pojawić się efekt jo-jo.

Witam. Schudnąć zawsze można ale proszę się zastanowić czy jest to zdrowy sposób na tyle kg w ciągu miesiąca. Prawidłowa utrata wagi to od 0,5 do 1 kg tygodniowo. Proszę pamiętać, że szybsze spalanie tkanki tłuszczowej może spowodować efekt jo-jo. Pozdrawiam.