Czy w ciąży doszło do nawrotu arytmii?

Jestem w ósmym tygodniu ciąży, od około półtora tygodnia nie mogę swobodnie oddychać i mam dość szybkie bicie serca. Poza tym strasznie szybko się męczę, co wcześniej mi się nie zdarzało, gdyż prowadziłam raczej aktywny tryb życia.

Nawet podczas snu nie mam swobodnego oddechu, a jak położę się na boku, to już w ogóle brakuje mi tchnienia. Nie wiem, czy to jest normalne, czy powinnam zrobić jakieś badania?
Dowiedziałam się również, że jako dziecko do około 6 lat miałam arytmię serca, czy to może być nawrót arytmii?

KOBIETA ponad rok temu

Dzień dobry!

Powinna Pani zrobić sobie EKG i ewentualnie Echo serca, by zobaczyć czy nie ma wady serca. Niektóre wady mogą dawać o sobie znać przy większym obciążeniu układu krążenia - choć zdarza się to przeważnie na późniejszym etapie ciąży.

Proszę też sprawdzić parametry układu krzepnięcia z D-dimerami. Być może ma Pani predyspozycję do zakrzepicy.

Z poważaniem