Czy w ciąży możliwy jest normalny okres?

Witam, może mój problem nie powinien istnieć, jednak chciałabym się upewnić. We wrześniu, ostatnio ok. 17-ego uprawiałam petting z partnerem. Jestem dziewicą. Okres dostałam w spodziewanym terminie 1 października, 5 października zrobiłam mimo tego test ciążowy - wyszedł negatywny, kolejny okres 31 października. Krwawienia są takie jak zawsze, kolejnego testu nie robiłam, przyznaję, że to po prostu stresujące. Czy jest w ogóle możliwość, że pomimo tych dwóch całkowicie normalnych i pojawiających się w terminie okresów mogę być w ciąży? W zasadzie nie mam żadnych objawów, poza ewentualnymi nudnościami ale nie często i być może tylko tak mi się wydaję kiedy nakręcam się myśleniem o tej ciąży. Od podanej daty nie dochodziło już do żadnych zbliżeń. Pytam dlatego, ponieważ słyszałam, ze taki "normalny" okres w ciąży jest możliwy. Dziękuję i pozdrawiam.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

Zdarza się, że kobiety będące w ciąży mają 3-4 krwawienia przypadające na czas miesiączki.
W Pani przypadku przeciwko ciąży przemawia ujemny test ciążowy oraz brak objawów ciąży. Prawdopodobieństwo,że jest Pani w ciąży jest minimalne.
Gdyby była Pani nadal niespokojna konieczna będzie wizyta u ginekologa.

Pozdrawiam