Czy w ciąży można stosować kosmetyki z phenoxyeathanolem?

Czy w ciąży można stosować kosmetyki (żele do kąpieli firmy oriflame, płyn micelarny - "Diamond cellular" oriflame czy szampon do włosów "Mediavita", wszystkie te kosmetyki mają w kładzie PHENOXYETHANOL. Czy jest to składnik, który może zaszkodzić mojemu dziecku ? Jestem w 10 tygodniu ciąży.

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje stosować preparaty przeznaczone dla kobiet w ciąży lub zalecane przez lekarza prowadzącego ciąże