Czy w ciąży należy unikać ziół?

Witam Czy to prawda że w ciąży należy unikać ziół? Dzisiaj zjadłam obiad gdzie była dodana szałwia, tymianek i rozmaryn. Wyczytała że działają poronnie oraz powodują wcześniejszy poród. Jestem obecnie w 23 tc i się zmartwiłam tymi ziołami w obiedzie.

Spożyte w obiedzie niewielkie ilości ziół nie będą mieć raczej negatywnego wpływu na Pani i dziecka zdrowie, a mogą korzystnie wpłynąć na pracę przewodu pokarmowego. Należy jednak z całą pewnością unikać większych ilości ziół czy samodzielnych terapii naparami i herbatkami ziołowymi.