Czy w czasie brania antybiotyku mogło dojść do owulacji?

Witam. Na początku drugiego tygodnia przyjmowania tabletek anty brałam antybiotyk, który mógł osłabić ich działanie. Zażywałam je jednak do końca opakowania. Krwawienia dostałam dzień wcześniej niż zawszej ( dodam, że krwawienie z odstawienia mam zawsze bardzo regularnie ). Zastanawiam się czy w czasie brania antybiotyku mogło dojść do owulacji i co za tym idzie normalniej miesiączki lub czy jest to jednak krwawienie z odstawienia. Czy powinnam jak zawsze zrobić 7-dniową przerwę?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Powinna Pani zrobić 7 dniową przerwę, aczkolwiek do czasu jej zakończenia powinna Pani stosować dodatkowe zabezpieczenie. Teoretycznie istnieje szansa, że na skutek zmniejszenia skuteczności antykoncepcji mogła wystąpić owulacja.