Czy w czasie brania doksycykliny konieczna jest aż 3-godzinna przerwa na osłonę?

Panie doktorze, czy w czasie brania doksycykliny konieczne jest aż 3 godzinna przerwa przed i po na oslonę? Pierwsze słyszę... rozumiem godzinę, ale 3 ?!

Lek. Marta Gryszkiewicz

Nie ma sztywnego odstępu czasowego, jednak branie osłony niedługo przed/po zażyciu antybiotyku mija się z celem. Bezpieczniejsze są 3 godziny niż godzina.