Kobieta , 26 lat

Mam takie pytanie - od 4 miesięcy biorę tabletki antykoncepcyjne C*** i biorę je tak, jak zalecil lekarz, ale tym razem zdarzyło mi się, że dostałam okres jeszcze nie skończywszy brać ich. Troszkę mnie to martwi. Chciałabym wiedzieć, czy tak się zdarza i co ma na to wpływ?

Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Redakcja abcZdrowie 79
Redakcja abcZdrowie Stażysta/Rezydent, Warszawa Śródmieście
Edytuj odpowiedź

Krwawienia i plamienia należą do najczęstrzych działań niepożądanych w trakcie stosowania doustnej antykoncepcji. Wynikają one z wpływu przyjmowanych hormonów na błonę śluzową macicy i nie należy ich mylić z "normalnym okresem". W przerwach między kolejnymi opakowaniami dochodzi do tzw. krwawień z odstawienia, które również miesiączką nie są.

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Ginekologia – Profilaktyką i leczeniem chorób wyłącznie żeńskiego układu płciowego zajmuje się ginekologia. Problemy ginekologiczne obejmują zaburzenia miesiączkowania, stany zapalne pochwy, antykoncepcję, niepłodność, nowotwory narządów rodnych, badania piersi, anorgazmię, problemy z ciążą, nadżerki czy zapalenia przydatków.
  • Antykoncepcja – Antykoncepcja sprawia, że ludzie mają coraz większy wpływ na tak zwane świadome planowanie rodziny. Metody antykoncepcyjne umożliwiają regulowanie płodności i odpowiedzialne podejmowanie decyzji o posiadaniu potomstwa w chwili, gdy zaistnieją optymalne warunki, zarówno dla nowego członka rodziny, jak i samych przyszłych rodziców.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników:

Wyszukaj lekarza po opiniach