Czy w czasie brania tabletek można dostać okres?

Mam takie pytanie - od 4 miesięcy biorę tabletki antykoncepcyjne C*** i biorę je tak, jak zalecil lekarz, ale tym razem zdarzyło mi się, że dostałam okres jeszcze nie skończywszy brać ich. Troszkę mnie to martwi. Chciałabym wiedzieć, czy tak się zdarza i co ma na to wpływ?

Redakcja abcZdrowie

Krwawienia i plamienia należą do najczęstrzych działań niepożądanych w trakcie stosowania doustnej antykoncepcji. Wynikają one z wpływu przyjmowanych hormonów na błonę śluzową macicy i nie należy ich mylić z "normalnym okresem". W przerwach między kolejnymi opakowaniami dochodzi do tzw. krwawień z odstawienia, które również miesiączką nie są.