Czy w jakiś sposób mogło dojść do zarażenia wścieklizną?

Czy możliwe jest zakażenie się wścieklizna bez bezpośredniego kontaktu z ślina zwierzecia.? Chodzi o sytuację ,gdy najechałem samochodem tuż obok lisa leżącego na poboczu ( nie mam pewności czy najechałem na niego) Czy jeśli potem kikanaście cię minut potem dotykałem samochodu to mogli dojść do zakazenia

Lek. Paweł Szadkowski

Ryzyko w opisanej sytuacji jest skrajnie niskie, nie powinno być powodu do niepokoju.