Czy w jakiś sposób można zapobiec rozwinięciu się ospy?

Wczoraj miałam bliski kontakt z moim chłopakiem, który dzisiaj dostał wysypki która wygląda jak ospa. Czy w jakiś sposób mogę zapobiec rozwinięciu się choroby u mnie? Mam 21 lat.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, ospa to choroba bardzo zakaźna. Konieczna jest pilna wizyta Pani chłopaka u lekarza. Jeśli Pani była szczepiona, ryzyko rozwinięcia choroby jest niewielkie, jednakże, jeśli ospa się potwierdzi, konieczna będzie izolacja Pani chłopaka. Pozdrawiam