Czy w każdym miesiącu o tej samej porze należy brać tabletki?

Chciałabym się dowiedzieć czy to ze w każdym miesiącu tabletki przyjmuje o innej godzinie to ma jakiś wpływ na ich działanie? Czy jeśli jednego miesiąca biorę je o 19 a następnego o 13 to czy to źle czy nie ma żadnej różnicy? Pozdrawiam.

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry!

Jeżeli chodzi o stosowanie tabletek antykoncepcyjnych ważne jest by stosować je w danym cyklu mniej więcej o tej samej porze.

Jeśli w kolejnych cyklach zmienia Pani godzinę przyjmowania tabletki nie ma to znaczenia jeśli tylko w danym cyklu czyli przez kolejne 21 dni przyjmuje ją Pani o stałej porze.

Pozdrawiam!