Czy w lutym uczulają jakieś rośliny?

Czy w lutym uczulają jakieś rośliny? Mam dziwne plamy na twarzy i zastanawiam się czy to może alergia z powietrza.

Mikołaj Cyganok

Witam! W lutym uczulać mogą pyłki leszczyny i olchy. Istotna jest też obecność objawów towarzyszących uczuleniom sezonowym (m. in. cieknący katar, świąd i łzawienie oczu). Dlatego proszę mieć na uwadze, że opisane przez Panią/Pana zmiany mogą mieć zupełnie inną przyczynę, szczególnie przy braku w/w współistniejących objawów. Sugeruję więc udać się do lekarza rodzinnego lub dermatologa, którzy będą mieli m.in. możliwość oceny wizualnej opisywanych "plam".