Czy w moim przypadku będę musiała mieć tylko cesarskie cięcie?

Witam jestem obecnie w 10tc. Mam jaskre pierwotna z zamkniętym kątem przesaczania oraz problemy z biodrami tzn jedno jest wyżej drugie niżej i lekkie skrzywienie kręgosłupa. Mam orzeczenie o stopniu niepelnosprawnosci stopień lekki. Czy w moim przypadku będę musiała mieć tylko cesarskie cięcie czy będę mogła rodzic naturalnie? Czy jeśli nie będę mogła siłami natury to czy będę potrzebować zaświadczenie od lekarza lub lekarzy dla ginekologa?

Witam,
decyzję o sposobie rodzenia podejmuje lekarz położnik ponieważ on bierze ża Panią odpowiedzilność. Pani problemy ze stawem biodrowym i kręgosłupem muszą być przed porodem zrewidowane.
Jaskra wąskiego kąta nie jest przeciwwskazaniem do porodu naturanego. Mam nadzieję, że ma Pani wykonaną irydotomię laserową w obu oczach?
W przypadku jaskry wąskiego kąta mogą być kłopoty ze znieczuleniem ogólnym jeżeli będzie podawane atropina dożylnie gdyż poszerza ona żrenicę. Dlatego ważne jest czy miała Pani irydotmię laserową.
Proponuję konsultację u położnika i okulisty teraz nie tuż przed porodem.
Pozdrawiam
Agnieszka Nowosielska