Czy w moim przypadku karmienie mogą spowodować przebarwienia?

Witam, wiem, że karmienie piersią jest przeciwwskazaniem do zabiegu depilacji laserowej. Chciałabym zapytać, czy dotyczy to tylko początkowego okresu kp czy również późniejszego. Karmię 20-miesięcznego synka (1 raz wieczorem) i chciałabym wykonać zabieg na łydki i bikini. Czy w moim przypadku karmienie (hormony) mogą spowodować przebarwienia? Czy jeśli wykonam próbę lasera i nie wystąpi żaden negatywny odczyn, mogę dokonać właściwego zabiegu? Pozdrawiam

Dzień dobry,

Karmienie piersią (tak rzadkie jak w Pani przypadku- tylko raz dziennie) nie jest przeciwwskazaniem bezwzględnym do wykonania zabiegu depilacji laserowej. Natomiast warto tą kwestię omówić z osobą, która miałaby wykonać zabieg. Ja zazwyczaj doradzam, aby po zabiegu przez okres kilku godzin nie karmić. Przebarwienia po depilacji występują najczęściej na skutek wystawienia się na promieniowanie słoneczne.

Pozdrawiam serdecznie.

Dzień dobry, jeśli karmi sporadycznie wówczas to nie będzie przeciwwskazanie bezwzględne, natomiast po wykonaniu zabiegu laserowego proponuje nie karmić kilka godzin.

pozdrawiam